Lietuvių grafikos ir muzikos pristatymas Tokijuje 2013 Lapkričio 20-26 d. Minato-ku Takanawa Civic Center galerijoje

/ 2013.11.27 /
Lietuvių grafikos ir muzikos pristatymas Tokijuje 2013 Lapkričio 20-26 d. Minato-ku Takanawa Civic Center galerijoje

2013-11-21 TOKIJUJE PRISTATYTA LIETUVIŲ GRAFIKA IR MUZIKA

Lietuvos ambasada Tokijuje lapkričio 20 dieną dviem renginiais pristatė ES Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos kultūrą.

 Takanavos bendruomenės centro galerijoje iškilmingai atidaryta lietuvių dailininkės Aušros Čapskytės spalvotos grafikos paroda „Netikėta kelionė“. Dvidešimt du A. Čapskytės paveikslai parodos lankytojus pakvietė į žaismingą kelionę, kurioje spalvingai susipynusi realybė ir fantazija virsta nauju gyvenimu. 

Lietuvos ambasadorius Tokijuje Egidijus Meilūnas pasidžiaugė, kad per pastarąjį pusmetį Tekančios saulės šalies sostinės ir kitų miestų gyventojai turėjo ne vieną progą susipažinti su unikalia lietuvių kultūra.

 Vėliau klausytojai to paties centro koncertų salėje išgirdo pianisto Petro Geniušo ir saksofonisto Liudo Mockūno muzikinį projektą „Jūra miške“. Jo metu skambėjo žaismingos improvizacijos kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrinių temomis.

 Klausytojus sužavėjo Lietuvos atlikėjų meistriškumas ir kūrybiškumas, tad po koncerto jie neskubėjo skirstytis ir noriai bendravo su atlikėjais, susipažino su jų muzikos įrašais.

 Abiejuose Lietuvos pirmininkavimo ES pristatymo renginiuose dalyvavo Japonijos politikos, visuomenės ir kultūros atstovai, žurnalistai, Tokijuje dirbantys užsienio diplomatai, lietuvių bendruomenės nariai.

 Šaltinis  http://www.urm.lt/index.php?3985349024  Naujienos -> Atstovybių naujienos

 


« Grįžti atgal