Nacionalinėje Teismų Administracijoje spalvotos grafikos paroda "Konkliudentinė kelionė" 2016 09 08 - 12 31

/ 2018.01.03 /
Nacionalinėje Teismų Administracijoje spalvotos grafikos paroda

2016 09 08 - 12 31
Spalvotos grafikos paroda "KONKLIUDENTINĖ kelionė"

Nacionalinė Teismų Administracija / L. Sapiegos g. 15, Vilnius.

/Konkliudeñtinis [lot. concludo — darau išvadą], rodantis sutikimą, leidžiantis padaryti išvadą./

http://www.teismai.lt/lt/teismu-sistemos-naujienos/teisejo-dukra-grafike-a.-capskyte-geriau-jau-princeses-stebuklinguose-miestuose-paisysiu./3804

Teismų sistemos naujienos 2016.09.09 

Teisėjo dukra grafikė A. Čapskytė: „Geriau jau princeses stebuklinguose miestuose paišysiu.“

Šį rudenį Nacionalinės teismų administracijos erdves užpildė žaisminga spalvotos grafikos paroda „Konkliudentinė kelionė“. Jos autorė – grafikė Aušra Čapskytė – ilgamečio Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Mykolo Čapskio dukra, eksponuodama darbus teismus ir teismų savivaldos institucijas aptarnaujančioje įstaigoje sako jaučiasi tarsi grįžusi namo.   

Ką Jums reiškia parodos atidarymas Nacionalinėje teismų administracijoje?

Esu iš teisininkų šeimos – mano tėtis Mykolas Čapskis nuo 1953 m. rudens iki pat pensijos dirbo Lietuvos Aukščiausiame Teisme. Vėliau pasuko į advokatūrą. Taigi eksponuoti darbus Nacionalinėje teismų administracijoje – labai simboliška. Tarsi grįžau namo (šypsosi.) Ne su teisiniais reikalais, bet su paveikslais. Tėtis jau keletas metų iškeliavęs ten, kur nėra nei kaltų, nei nekaltų. Dabar, atidarant parodą ir žinant, kad daugelis jam svarbių profesinių užrašų ir daiktų yra saugomi tame pačiame pastate – teismų ekspozicijoje – tarsi „susipūkuoja širdis“.

Šioje nedidelėje mano grafikos darbų parodoje eksponuojamas ir mėgstamiausias jo paveikslas „Ruduo I. Gyvenimas jurgine arba Kopūstų raugimo receptas“. Smagu, kad šio ir kitų paveikslų kelionė tęsiasi.

Kas slypi intriguojančiame parodos pavadinime „Konkliudentinė kelionė“?

Paveikslams liūdna mažuose mano namuose, todėl jie „keliauja“. Vieni susiranda sau namus, kiti – tęsia kelionę. Visada norisi, kad paveikslus matytų ir akimis „čiupinėtų“ kuo daugiau žmonių. Žvilgsniai mano paveikslams – maistas.

„Konkliudentine“ kelione parodą pavadinau todėl, kad šis terminas – man labai gražus teisinis žodis, nors kolegos dailininkai, kuriems tolima teisinė terminologija, galvoja, kad tai kokios nors stebuklingos šalies pavadinimas, kurį ištarti ir suprasti išmokė mano tėvelis.

O ir tinka parodai šis pavadinimas – juk konkliudeñtinis [lot. concludo — darau išvadą] – rodantis sutikimą, leidžiantis padaryti išvadą. Taigi, darau išvadą: kelionė Nacionalinėje teismų administracijoje – spalvinga ir lengva. Mano paveikslai ten tikrai jaučiasi taip pat jaukiai, kaip įdomioje kelionėje.

Kodėl pasirinkote dailininkės kelią? Ar tėtis neviliojo į teisę?

Truputį viliojo. Bet galėjau prisiminti tik žodį „konkliudentinė“… (šypsosi). Jis visada džiaugėsi mano iliustruotomis knygomis, parodomis, ekslibrisais.

Jeigu atvirai, tai matydama kaip tėtis su mama rytais bėga į darbus, skubindami mus – keturis vaikus – ir patys skubėdami ir stengdamiesi nepavėluoti, dar maža būdama pasižadėjau sau, kad niekada negyvensiu taip, kad bijočiau pavėluoti į darbą – geriau jau princeses stebuklinguose miestuose paišysiu (šypsosi).Taigi, dabar į darbą ryte nereikia bijoti pavėluoti. Bet yra daug rimtesnis „direktorius“ – kita Aušra, kuri ir skubina, ir bara, ir pastabų negaili… Kartais galvoju – gal geriau jau būčiau į teisės mokslus ėjusi (šypsosi).

Kviečiame apsilankyti A. Čapskytės parodoje „Konkliudentinė kelionė“ (Nacionalinė teismų administracija, L. Sapiegos 15, Vilnius)! Paroda veiks iki š. m. gruodžio 31 d.

Teismų sistemos naujienos 2016.09.09 


« Grįžti atgal