Paroda Lietuvos ambasadoje Japonijoje

/ 2013.09.15 /
Paroda Lietuvos ambasadoje Japonijoje

Grafikė ir knygų iliustratorė Aušra Čapskytė pavydi savo spalvotos grafikos darbams, kurie šiuo metu demonstruojami Japonijoje. Kruopščiai, beveik juvelyriškai išgraviruoti siužetai sudomino šios Rytų šalies meno žinovus. Paroda, kuri surengta Lietuvos ambasados Japonijoje patalpose, sulaukė nemažo susidomėjimo. Vėliau šią ekspoziciją ketina pasiskolinti viena Tokijo paveikslų galerija. Dailininkė sakė, kad kiek pavydi savo paveikslams, nes ji pati šioje šalyje nėra buvusi.

RESPUBLIKA 2013 rugpjūčio mėn. 24 d. 16:26:48  Giedrė Milkevičiūtė

http://www.respublika.lt/lt/naujienos/pramogos/zvaigzdes_ir_zmones/acapskyte_pavydi_savo_paveikslams/

2013-07-26 PIRMININKAVIMĄ ES PRADĖJUSI LIETUVA IŠSAMIAI PRISTATYTA TEKANČIOS SAULĖS ŠALIES ŽINIASKLAIDAI

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija 2013-07-29 11:41

 Pirmininkavimo ES Tarybai proga liepos 26 dieną Lietuvos ambasada Tokijuje surengė išsamų didžiausios Baltijos valstybės pristatymą Tekančios Saulės šalies masinės informacijos priemonių atstovams.

Renginyje, kuriame dalyvavo apie keturias dešimtys japonų žurnalistų bei verslininkų, pristatyti pagrindiniai Lietuvos siekiai prie ES Tarybos vairo, Europos Sąjungos ir Japonijos bendradarbiavimo perspektyvos, tolimosios Lietuvos kultūra, tradicijos, verslo bei turizmo galimybės. „Ekonomiškai stipri, tvariai auganti ir atvira Europos Sąjunga yra strateginė Japonijos partnerė,“ – pradėdamas renginį sakė

Lietuvos ambasadorius Tokijuje Egidijus Meilūnas, pridurdamas, kad intensyvėjantys Lietuvos ir Japonijos dvišaliai ryšiai tampa reikšminga ES ir Japonijos dialogo dalimi.

Renginio garbės svečias ES ambasadorius Tokijuje Hansas Ditmaras Švaisgutas susirinkusiesiems pristatė ES ir Japonijos strateginę partnerystę. Savo pranešimą aukščiausio rango ES diplomatas Tokijuje pradėjo pažymėdamas, kad Lietuva visuomet buvo integrali Europos dalis ir kad jis džiaugiasi šalį matydamas už ES vairo. Japonijos ir Lietuvos bendradarbiavimo centro vadovas Kendžiras Tamaki pristatė praktinius vis glaudesnės dvišalės partnerystės pavyzdžius verslo, turizmo ir kultūros srityse. Jis akcentavo aukštą lietuviškų biotechnologijų, tekstilės, maisto

pramonės, dizaino ir tautodailės produktų kokybę bei artimumą japonų skoniui. K.Tamaki teigimu, egzotiškoji Lietuva yra itin įdomi japonų turistams.

Žinoma virtuvės meistrė Asami Kučio į pristatymą susirinkusius įvairių sričių japonų žiniasklaidos atstovus bei verslininkus vaišino savo paruoštais tradiciniais lietuviškais patiekalais: šaltibarščiais, kibinais,cepelinais, pačios A. Kučio keptos juodos duonos  sumuštiniais, gira, burokėlių sultimis.

Ambasados svečiai taip pat turėjo progą išvysti lietuvių menininkės Aušros Čapskytės darbų parodą „Netikėta kelionė“. Joje eksponuojamos kelios dešimtys grafikos darbų ir knygų iliustracijų, kuriose gausu pasakiškų literatūrinių simbolių.

www.urm.lt Naujienos. Atstovybių naujienos 2013-07-26

 

 

 

 

 


« Grįžti atgal