EX komplektas

Norminė forma yra ekslibrisas.
„Tarptautinių žodžių žodyne“ (Vilnius, 2013, p. 208) teikiama šio žodžio reikšmė „simbolinis knygos savininko ženklas (piešinys, inicialai ar asmenvardis), klijuojamas viršelio vidinėje pusėje“ (p. 194). Ekslibrisas teikiamas ir „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ (Vilnius, 2012, p. 149).

Pasaulyje yra daug mūsų tapatybės patvirtinimo ženklų: gimimo liudijimas, pasas, numeris mokesčių inspekcijoje, mokėjimo kortelė su pavarde ir t.t.
Toks pats asmens /ar institucijos/ tapatybės patvirtinimo ženklas yra ekslibrisas.
Manau, kad kiekvienas žmogus šitame skubančiame skaičių, numerių ir kodų pasaulyje turi turėti „gyvą“ savo ženklą, savo asmeninį simbolį – ekslibrisą.
Ekslibrisas gyvena tada, kai yra naudojamas – žymi knygas, segtuvus, puikuojasi ant vokų, laiškinio popieriaus, atvirukų ar įrėmintas kabo prie rašomojo stalo.
Tas, kuriam bus kuriamas ekslibrisas, yra prašomas papasakoti apie save ar tą, kuriam bus skirtas ekslibrisas. Kalbėdamas, žmogus „atranda“ daug seniai pamirštų savo gyvenimo smulkmenų, prisimena stebinančių dalykų apie save, savo pamirštas svajones, norus, nuoskaudas ir sapnus.
Tikrai būna nelengva, kai reikia iš tūkstančių smulkmenų „pasiimti“ tai, kas taps ekslibriso esme – pagrindiniu simboliu  Eigoje daugelis smulkmenų „nubyra“, o kažkas tampa piešinio pagrindu.
Ekslibrisai – maži kryžiažodžiai, kuriuose daug informacijos apie konkretų žmogų, jo profesiją, pomėgius, asmenybę. Dažnai naudoju piešinyje įvairius tekstus –ekslibriso savininko mėgiamo eilėraščio eilutę, lotynišką posakį, citatą.
Ekslibrisą, atspausdintą ant lipnaus popieriaus, naudoti labai paprasta: nuplėšiamas apatinis popieriaus sluoksnis ir ekslibrisas lengvai įklijuojamas į knygą, dažniausiai viršelio vidinėje pusėje, kartais priešlapyje, tituliniame lape ir pan.
Dauginimas taip pat paprastas: iš usb įrašytų pdf failų /įvairių dydžių ekslibrisai sudėlioti ant A4 formato/ ant lipnaus popieriaus atspausdinama tiek, kiek reikia vienetų. Atspausdinus išsikerpame ir galime naudoti. Tai galima pasidaryti pačiam, bet galima užsisakyti. Taip pat galima atsispausdinti atvirukus ir vokus /paruošti failai įrašyti į usb/. Į usb taip pat įrašyti spaudai paruošti aukštos rezoliucijos spaudai paruošti failai naudojami spausdinimui ant atvirukų, vokų, marškinėlių, krepšių, skarelių, kuprinių, vėliavos, puodelių ir t.t.
Visada pasilieku keletą sukurto ekslibriso atspaudų. Kiekvienas naujas ekslibrisas keliauja pas savo draugus – į parodas Lietuvoje ir užsienyje.
Ekslibrisas - personalinė dedikacija, knygos ženklas išreikštas miniatiūriniu grafikos kūriniu.
Apie juos - mažus užkoduotus paveikslėlius / jie vadinami „mažoji grafika“ / galima būtų pasakoti labai daug.
Ekslibrisai - kryžiažodžiai, kuriuos gali išspręsti tik tas, kuris turi „raktą“. O „raktiniai” žodžiai - neskubėjimas ir pastabumas.

 


« Grįžti atgal